Slide toggle

Vítejte na stránkách Melanthe

Na těchto stránkách naleznete nabídku koučování, kurzů osobního rozvoje a sebepoznání. Arteterapeutické a artefiletické kurzy zaměřené na uvolnění mysli a rozvoj tvořivosti.

Na setkání se můžete přihlásit přes kontaktní formulář.

Máte dotazy?

Pondělí - pátek: 09:00 - 17:00 Měník 126, 503 64 Měník u Nového Bydžova +420 776 24 24 38 michaela.sobotikova.art@gmail.com

O mně

Kreativní a motivovaná duše

Michaela Sobotíková

Zabývá se kreativním sebepoznáním pomocí výtvarných a imaginativních technik, hledáním nových řešení,
motivací a jejím propojením v tvorbě.

Vede sebepoznávací a tvořivé skupiny, poskytuje individuální konzultace a koučování. Ve své práci vychází z principů koučinku, využívá arteterapii a artefiletiku, aktivní imaginaci a uvolňující techniky.

Absolvovala výcvik v Koučování u doc. PhDr. MUDr. Mgr. Radvana Bahbouha, Ph.D. Čtyřletý rekvalifikační kurz Grafologie, psychologie pro grafology a hlubinné psychologie. Rok studovala studijní program a sebezkušenostní výcvik v Ateliéru arteterapie – Psychologie na Jihočeské univerzitě. Studovala na Univerzitě Hradec Králové obor Grafická tvorba – multimedia.

V současné době je ve Výcviku v arteterapie a artefiletice u PhDr. Bc. Mariany Štefančíkové Ph.D.,Ph.D.

V ateliéru Psychologie radosti u PhDr. Ing. Evy Boháčkové dva roky působila jako asistent psychologa a arte kouč na sebezkušenostních víkendech a artekoučovacích seminářích.

Současně pracuje jako koordinátor v lesní školce Lišákovo doupě v Hořicích.

Rodačka z krkonošských hor žije v malebné vesnici na východě Čech. Je vdaná, má milou dcerku a tři kočky. Ráda tráví čas na zahradě, čte knihy či šije.

Výtvarné umění nebo arteterapie

Tvoření a malování je pro mne svoboda bez hranic. Je to prostor být sám se sebou a se svým světem. Bez starostí všedních dnů, bez myšlenek co je potřeba. Pouze já a proces, ať už malování, kreslení, modelování či jakéhokoliv tvoření. Nořím se do hloubky a užívám si tu svobodu. Každý tah štětcem je bezprostřední kontakt s mým nevědomím s naprosto meditativním prožitkem. S dokončováním díla se dostavuje mírný pocit napětí, jaký bude výsledek, ale ptám se sebe, je to důležité? Tvořím umění či léčím svou duši?

 

Když malíř maluje obraz, přemýšlí co se na díle děje, jaké jsou tam vztahy, počasí a světlo. Přemýšlí nad vším a také nad posláním, které má dílo sdělit ostatním. A když jde o krok dále, může vidět v díle i poselství pro něj, jako tvůrce. Může se podívat na situaci, kterou řeší a nemůže z ní ven, může se podívat na vztahy, které  řeší a najít odpovědi na své otázky. A to je to co dělám, jsem průvodce hledáním odpovědí na otázky.

Malba krajiny
error: Chráněný obsah!